09.12.12 ve 14.00 Vokální sdružení Péle Méle Quintet slaví 
v tomto roce 20 let svojí existence a působení na hudebních pó-
diích. Říjnový výroční koncert u příležitosti uvedeného jubilea 
přilákal do hlediště sálu hotelu Polonia v Mariánských Lázních 
několik stovek posluchačů, a tak věříme, že si najdete chvilku 
času i vy, kteří jste tuto mimořádnou hudební událost roku 
propásli, a přijdete se zaposlouchat do jejich úprav vánočního 
i nevánočního repertoáru na Mariánskolázeňský vánoční trh. 
Atmosféru dnes již tradiční adventní chce podpořit jednak tím 
nejlepším nevánočním sortimentem, který momentálně zpívá 
a to včetně premiérových skladeb a samozřejmě tradičním vá-
nočním koktejlem, který pro posluchače umíchali z vánočních 
evergreenů českých, anglických, francouzských, amerických, ně-
meckých a ukrajinských koled. www.pelmelquintet.webnode.cz/
Na neděli 09.12.12 od 16.00 srdečně zveme všechny, kteří chtě-
jí zažít nevšední zážitek a zúčastnit se srazu živých andělů 
a společného muzicírování za doprovodu pouličního pěveckého 
sboru složeného z lidí bez domova - Vochechule Bambule. Při-
jd‘te s křidýlky, lucerničkami a v co nejvíce bílém oblečení, at‘ 
je náš andělský sraz nezapomenutelný! Kdo nemá křídla, může 
si je vyrobit v neděli ve výtvarné dílně přímo na kolonádě! A sa-
mozřejmě, aby byl sraz nepřeslechnutelný, vítáme všechny mu-
zikanty -bubeníky, trumpetisty, píšt‘alkáře a jiné hráče na takové 
nástroje, na které je možné hrát v zimním počasí venku. 

 

TURNOV | Pêle Mêle Quintet dorazili na Valdštejn až z dalekých Mariánských Lázní

TURNOV | Hrad Valdštejn

23.7.2011 9:02
Vynikající vokální soubor z Mariánských Lázní Pêle Mêle Quintet letos opět vystoupí na Valdštejně. Od čtvrtka 21. do neděle 24. července 2011 je zařazeno několik krátkých vystoupení pěveckého souboru během prohlídek. Hlavní večerní koncert se koná v pátek 22. července 2011 od 17:00 hodin.

autor: Míša | zdroj: Hrad Valdštejn

Pêle Mêle Quintet

Kdy – čt | 21. - ne | 24. července 2011
Kde – Hrad Valdštejn
Od – během prohlídek, hlavní večerní koncert 22. července od 17:00 hod

PÊLE - MÊLE - páté přes deváté

Amatérská vokální skupina PÊLE - MÊLE QUINTET vznikla úplně náhodně. Vše začalo na podzim v roce 1991, kdy se na jednom zájezdu mariánskolázeňského sboru Fontána do Německa poprvé setkali s Honzou Ambrožem. A tak se v Düsseldorfu dalo dohromady pár hudebních nadšenců, kteří se rozhodli, že spolu zkusí zpívat. Po dlouhém zvažování o jméně souboru se nadaní hudebníci rozhodlo pro PÊLE - MÊLE QUINTET, což ve francouzštině znamená něco jako „páté přes deváté" - směs různých stylů a žánrů.

A tak se soubor pouští do každé hudby, která je zaujme, nehledě na to, z jaké pochází doby, země a jakého je stylu. Soubor zpívá duchovní písně, středověkou hudbu v latině, italštině nebo španělštině, lidové písně, melodie z oper, muzikálů a jazzovou hudbu.

 

https://www.liberec-me-bavi.cz/cs/prakticke-info/kultura-zabava-v-liberci/turnov-p-le-m-le-quintet-dorazili-na-valdstejn-az-z-dalekych-marianskych-lazni.html

 

Vánoční písně zněly na humnech sladovny                             

Přesně na zlatou adventní neděli se uskutečnil letošní tradiční předvánoční koncert na humnech sladovny Rodinného pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Zazpívat sem zavítali členové mariánskolázeňského Pele – Mele Quintetu.

A jako tradičně všechny diváky na koncertu přivítal nejen obchodní sládek pivovaru pan Jiří Plevka ml., ale i zástupce městysu Chodová Planá, místostarosta pan Jan Volný. Zpěváci z Pele – Mele Quintetu předvedli bezchybný výkon a zazpívali písně především s vánoční tématikou snad z celého světa. odměnou jim byl dlouhý potlesk po každé ze skladeb i na konci celého koncertu.

Pro diváky byl připraven výborný pivní punč a příchod do sladovny byl vyznačen hořícími svíčkami, což na bílém sněhovém podkladu vykouzlilo téměř pohádkovou atmosféru. Zkrátka, nemohlo to asi dopadnout lépe.

https://www.chodovar.cz/id499cz-vanocni-pisne-znely-na-humnech-sladovny.htm

 

Pele Mele Quintet v Anglikánském kostele

 
Pele Mele Quintet v Anglikánském kostele

Třetí adventní koncert v neděli 12. prosince naplnil Anglikánský kostel do posledního místa k sezení i k stání. Na programu byla totiž vokální skupina Pele Mele Quintet, která není až tak často v domovském městě slyšet. V jejich pestrém hodinovém programu se vystřídaly barokní a renezanční písně, spirituály, gospely, swingové melodie, písně vánoční a koledy. Celý program byl předveden v nápaditém aranžmá, jež bavilo posluchače, kteří by s radostí přijali koncert dvakrát tak dlouhý a kteří odměňovaly pětici zpěváků nadšeným potleskem. Soubor od začátku navázal kontakt s hosty a jejich neškrobené chování a optimisticky laděný repertoár byl příjemnou změnou v nostalgickém adventu. Poslední koncert se koná v pátek 18. prosince v 18.00 a na programu je jindřichohradecká vokální skupina X-tet.
(dkp)

 
 

 

 

Mezinárodní Chopinův festival

regionplzen.cz,

středa 5. června 2002

11:38

Od 17. do 24. srpna budou Mariánské Lázně hostit hudebníky z celého světa. Odstartuje tu totiž už 43. ročník Mezinárodního Chopinova festivalu.
 
Od 17. do 24. srpna budou Mariánské Lázně hostit hudebníky z celého světa. Odstartuje tu totiž už 43. ročník Mezinárodního Chopinova festivalu. 
     Posluchačům nabídne srpnový festivalový program klavírní recitály, ale také zahajovací a závěrečný koncert Západočeského symfonického orchestru, který bude doprovázet klavírního sólistu. V případě slavnostního zahájení těleso doprovodí špičkového italského interpreta Pietra de Maria. 
    Zajímavostí by také mělo být vystoupení italského klavírního dua Gemmiti nebo pro osvěžení písňový recitál významné polské umělkyně Malgorzaty Panko. K perličká patří i vynikající amatérský mariolázeňský vokální soubor Pele-Mele Quintet.